Darujte k Vánocům ten pravý dárek!

Vánoce se blíží, a proto je třeba již nyní přemýšlet, co darujete svým nejbližším. Možná již dnes zoufale bloudíte mezi regály nebo bezvýsledně přemýšlíte a brouzdáte po internetu. Každý rok přemýšlíme, co bychom mohli naší rodině a přátelům darovat, aby je to doopravdy potěšilo a aby nezůstal náš dárek ležet ladem ve skříni nebo na dně šuplíku. Poradíme vám několik tipů, jak nešlápnout vedle a jak si výběr co nejvíce usnadnit.

Naslouchejte a pozorujte

Darujte to, co opravdu vaše blízké potěší. Naslouchejte jim, když s nimi chodíte po obchodech, sledujte, co se jim doopravdy líbí a poté se vydejte do obchodu. Vyhnete se tak tomu, že se trefíte vedle. Přihlížejte také jejich vkusu a nenechte se ovlivnit tím vaším. Co se vám nelíbí, nemusí být jiným nepříjemné. Vaši blízcí také nebudou nuceni předstírat radost a dostanou to, po čem se dívali.

Vsaďte na klasiku

Klasický dárek k Vánocům mohou být dobré sušenky, vonné svíčky, dobré víno a vše, co patří ke sváteční pohodě. Nikdo neříká, že dary k Vánocům musí být drahé a přesahovat sumu několika tisíc. Potěší jistě domácí koláč, nakládané sýry nebo domácí pálenka. Pokud jste spíše pro estetické dárky, jako jsou šperky z chirurgické oceli. Své sestře, mamince nebo tetě tak pořiďte dámský ocelový náramek, který vyberete přesně podle jejího vkusu.

Nechte své blízké vybrat

I když je překvapení z dárku příjemná věc, když už nevíte kudy kam, obraťte se na obdarovávané a jemně jim naznačte, že si nevíte s jejich dárkem rady. Možná vám sami pomohou s výběrem a poradí vám, nebo vás alespoň popostrčí správným směrem. Na oplátku můžete i vy jim nenápadně naznačit, co by se vám líbilo a co by vám udělalo radost.

admin