Výškové práce oprava okapů www.horolezci.biz

Okapový systém budovy je nejlépe dostupný pomocí pracovníků provádějící výškové práce, například v praze firma výškové práce Praha

Okapový systém tedy žlaby a svody, odvádějící deštovou vodu ze střechy se vyrábí z mnoha materiálů. Velmi kvalitní jsou Cu okapové systémy, dnes je v módě TiZn ale stále je mnoho budov opatřeno okapovým systémem z FeZn. Ať je materiál jakýkoliv je nutné dříve (FeZn) či později (Cu) okapový systém opravit, či vyměnit. Výškové práce Praha vám tuto práci provedou na profesionální úrovni za rozumnou cenu. Informace získáte na www.horolezci.biz
Nejednu zakázku jsme realizovaly a okapy opravovaly po řádění zlodějů kovů, kteří nestydatě násilně urvali a odcizily svod který byl z ulice v dosahu jejich nenechavých rukou. Ale také je po letech užívání nutné vyměnit okapy které prorezly a již neplní správně svou funkci.
Opravu okapů provádíme pomocí výškové práce následujícím systémem :
1) Zjištění rozsahu poškození a nacenění potřebných prací.
2) Demontáž ležatých a stojatých částí okapů.
3) Pokud se mění i horní okapy volíme buď žlab nástřešní nebo závěsný.
a) Montáž nových součásí podokapního žlabu lze rozdělit na montáž háků a montáž žlabů. Montáž háků se provádí tak aby háky byly ve spádu díky kterému může žlab dobře plnit svo funkci. Na nejhlubší místo se přibije nejspodnější hák a na nejvyšší místo se přibyje hák nejvyšší. Mezi natáhneme provázek který nám drží a ukazuje linii a umístění dalších háků. V případě montáže hranatých háků musí je postup totožný s háky pulkruhovými. wwwhorolezci.biz zajišťují montáž svodů a okapů i v těch nejhůře dostupným místech pomocí výškové práce. Do takto uchycených háků se instaluje samotný žlab s kotlíkem.
b) Montáž nástřešního (nadokapního žlabu) je vhodná tam kde mají střechy hladkou střešní krytinu a to se spádem nejméně 35°. Nástřešní žlaby se vyrábí v rozvinuté šířce 500 a 670 mm. Materiály jsou FeZn (pozink). TiZn titanzinkového, Cu 0,6 až 1 mm. Nástřešní žlab je umístěny na bedněném okraji střechy, kde je nebezpečné pohybovat se bez řádného horolezeckého zabezpečení a je nejbezpečnější pokud ho provádí řemeslníci zvyklí na výšové práce. Díky tomuto umístění žlabu vzniká na hraně střechy bariéra a tento žlab zachycuje padající úlomky krytiny a malty ze střechy. Nástřešní žlaby jsou položeny v závislosti na sklonu střechy tak, aby byl vytvořen dostatečný spád, www.horolezci.biz samozřejmě veškeré spády dodržují.Nástřešní žlab má ve své horní části vodní drážku, ta musí končit výše než přední žlabová naválka – min. 10 mm, běžně 30 mm.
Jmenovité velikosti nástřešních žlabů v závislosti na sklonu střechy:
500 mm > 45°
650 mm > 25°
800 mm > 20°
1000 mm > 15°
Nástřešní žlab je připevněn na přední hraně nosem nebo pomocí pera žlabového háku a za vodní drážku pomocí ležatých příponek. Žlabové háky se montují cca 50 cm v místech s velkým množstvím sněhu volíme háky zesílené o trojúhelník který zpevňuje celkovou odolnost systému. Pod žlab je umístěn zatahovací plech kryjící bednění a zamezující vniku vody v případě deště hnaného větrem. Žlaby se přitloukají na bednění ve spádu. Do takto připravené konstrukce za pomoci výškové práce, se vloží nástřešní žlaby a v horní části se přichytí příponkami.
4) Výškové práce a Montáž svodů
Montáž svodů okapů probíhá v obou případech stějně.výškové práce Praha umožňují instalaci svodových objímek, které drží svod ve stojaté posici, bez nutnosti stavby lešení. Tyto objímky se instalují pod hrdlo každé trubky a po vložení této trubky se utáhnou pomocí závitového očka. Horolezci tedy namontují tyto objímky a následně do nich vloží svodové roury které nahoře snýtují s kotlíkem. Nýty se dávají i do každého hrdla a spodní část se napojí na stávající vyústění svodových rour.

admin